SAHNE SİSTEMİ

SAHNE PERDESİ: Genelde tiyatro sahnelerinde tercih edilen büyük ebatlardaki perde sistemledir. Ölçüm, üretim ve kurulum aşamalarının tamamı büyük bir özen ve yetkinlik gerektirir. Kullanılan kumaş materyali özel gereksinimleri karşılar ve uluslararası standartlara uygun nitelikte olmadır (Yangına karşı dayanıklılık gibi). Sahnenin genişliğine, kumaşın ağırlığına göre en uygun motor ve ray sistemi seçilmelidir.

KULİS PERDESİ: Sahnenin her iki tarafında, sıralı vaziyette paralel dizili ekseni etrafında 360 derece dönebilen, dekor geldiğinde tamamen arkaya toplanabilen perde sistemidir. Sahne arkasındaki sanatçıların seyircileri görebilmesini (seyirciler sanatçıları göremezler) ve dolayısıyla sahne hakimiyetini sağlar.

FRİZ PERDESİ: Dekor askı sistemlerini, aydınlatma robotlarını,ses perdesini ve aynı zamanda sahne tavanı yükseksiliğini gizleyen perdedir.Sahne yerleşimine göre birden çok friz perdesi yapılabilir.

SEMA PERDESİ: Sahneye derinlik vermek için sahnenin en arka kısmına yerleştirilen perdesir. Motorlu ve uzaktan kumandalı kontrol seçenekleri vardır.

AKUSTİK KUMAŞ KAPLAMALARI: Salon'a göre özel olarak dizayn edilen akustik malzemeleri duvar veya tavanda, ses dolaşımına göre şekiller verilerek kaplanır.

SES PERDESİ: Sesin arkada koybolmasını engelleyen, akustik özellikli malzemeden yapılmış iç bükey şekildeki perdedir.

YANGIN PERDELERİ: Sahne perdesinin hemen önünde olup, sahnede çıkan herhangi bir yangın anında otomatik olarak giyotin şeklinde hızla kapanıp seyirciye sıçramamasını sağlayan, yanmaz özellikli metal veya kumaştan yapılmış perde sistemidir.

ANİMATİON STARCLOTH PERDESİ: Konserler, TV stüdyoları, tiyatro sahneleri, reklam filmi çekimleri, showroomlar, defileler, fuar standları ve ayrıca istenilen özel tasarımlarda kullanılmaktadır. Bu perde üzerinde bir medya server aracılığı ile video oynatılabilir. Üzerindeki, her biri ayrı ayrı kontrol edilebilen 16 milyon renk seçenekli RGB LED’ler, bu yıldızlı perdeyi çeşitli animasyonların uygulanabildiği bir ekrana çevirir. DMX kontrol ile perdeler üzerindeki LED lambaların ışığı verme hızı ve ışık gücü isteğe göre ayarlanabilmektedir. Bilgisayar destekli ışık masaları ile istenilen programlar perdelerde uygulanabilir. Tüm bunların yanı sıra ShowLED Yıldızlı Perdeleri, başka hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan ‘tak-çalıştır’ prensibine göre de pratik uygulama kolaylığı sağlar.

Permisan Perde

CLASSIC STARCLOTH PERDESİ: Animation Starcloth perdesinden farklı animasyonun yapılamamasıdır.Üzerindeki ledler aralıklarla yanıp söner.

CYCLORAMA PERDESİ: Sahnede dekor değiştirmeden projeksiyon ile yansıtılan görüntü sayesinde sahnede farklı dekorlar yaratmak için kullanılır. Robotlarla istenilen renge boyanabilir.