PLİSE PERDE

Plise Perde, pencerelerinizi, hem geleneksel, hem de modern dekorlar için uygun, çekici bir şekilde örtmenin bir yoludur. Düzgün, basit ve pratiktir ve evin her yerinde raharça kullanılabilir.

Mekanınızın pencerelerinin ölçüsüne göre de hazırlanabilen plise perdeler her türlü pencere şekli ve her boyuttaki pencere için uygun seçeneklerle sunulmaktadır. Aynı zamanda plise perdeler istediğiniz her yerde uygulanmak üzere ihtiyaca göre de tasarlanabilir. Plise perde için kullanılan kumaşlar güneşin zararlı etkilerine karşı dayanıklı özel bileşenlerden yapılmaktadır. Size sunduğumuz bu plise perde ürün çeşidi, tercihinize ve ihtiyaçlarınıza göre, odada ilginç ışık efektleri yaratmanızı sağlayacak şekilde, şeffaf, yarı opak veya opak seçenekler halinde sunulmaktadır ve evin her odasında kullanılabilir.

Plise perde pencere çözümleri çok çeşitli, modaya uygun kumaş ve renk seçenekleri içermektedir. Daha fazla gizlilik ve enerji etkinliği sağlamak üzere opsiyonel olarak pencere gölgelikleri de içeren, tek katmanlı plise perde materyalinden yapılmaktadırlar. Plise perdelerde oda ışığının derecesini tasarlamanıza yardım etmek üzere geniş bir kumaş seçeneği mevcuttur. Aynı zamanda perde renkleri, desenlerinde de geniş bir seçenek yelpazesinden faydalanabilirsiniz. Koordine bir dekor için, seçilen kumaşlar dikey perde ve özel tasarım perdelere uyum sağlayacak şekilde sipariş edilebilir. Plise perdeler tek kat kumaştan yapıldığı için, bu Hunter Douglas pencere gölgelikleri gözenekli gölgelikler ile aynı izolasyon seviyesini sağlamazlar. Aynı zamanda, bu perdelerde kaldırma kordonları görünür durumdadır. Plise gölgelikler, pencerenizi etkin bir şekilde örtmek için ayırabileceğiniz bütçeniz az olduğunda gözenekli perdeler veya stora iyi bir alternatif oluşturmaktadır.

Permisan Perde

ÜRETİM

Permisan PerdeKumaşın tekrar renkli kısmı çevrilir ve kıvrımın tam ortasından kesilir.
Permisan Perde Ölçüye göre kaç parça kesileceğine karar verilir.Plise perde ters çevrilir ve her iki tarafada fazladan birer parça eklenir.
Permisan Perde İstenilen genişlikte kumaş kesilir.
Permisan Perde Delme makinesinde perde üst ve alt rayı delinir.
Permisan Perde Plise perde ipinin hareket edeceği delikler delinir.
Permisan Perde Delme işlemleri bittikten sonra ip ,kumaş ,alt ve üst ray birleştirilir.Ürün hazır

DETAY:

ÇEŞİTLERİ:

Kordonsuz Plise Perde: Kordonsuz kaldıraç sayesinde perdenizi kaldırdığınızda yerde oluşan dağınıklık ortadan kalkar. Kordonsuz olması sayesinde küçük çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız için de emniyetli bir ortam oluşturmuş olursunuz, böylece gevşek bir kordona takılma olasılığı ortadan kalkmış olur.

Şeffaf Plise Perde: Şeffaf Plise Perdeler ile bir yandan manzaranızın zevkini çıkarmaya devam ederken bir yandan da gün içinde gizliliğinizi koruyun. Gün içersinde evinizin dışında daha fazla ışık olduğundan, bu gölgelikler dışarıdakilerin gündüzleyin evin içini görmesini zorlaştırır. Böylece gizliliğinizi ve manzaranızı aynı anda korur. Şeffaf plise perde, hem en fazla ışığın içeri girmesini sağlamak, hem de karşınızda bir apartman veya buna benzer görmeyi çok istemediğiz, pek de harika olmayan bir manzarayı kapamak için harika bir çözümdür. Şeffaf ve yarı şeffaf plise perdeler maksimum ışık kontrolü için bir perdede iki gölgelik halinde sunulmaktadır. Oda Karartma kumaş plise Perde odaya giren ışığın miktarını azaltır. Hemen hemen tam bir gizlilik sağlarlar ve sabah erken saatte odaya giren ve uyumanızı engelleyen ışığın hemen hemen tümünü engellemeleri bakımından özellikle yatak odaları için uygundur. Plise perdelerin çoğu oda karartıcı bir astar ile sunulmaktadır. Odanıza giren ışığı önemli derecede azaltmak istiyorsanız, mevcut kumaşlara ayrıca oda karartıcı astar ekletebilirsiniz.

ÖLÇÜ ALIMI:
Pilse ölçüsü alırken tavan veya pencere çerçevelerinin iç kısmına montajı uygun olduğu için bu şekilde ölçüler alınabilir.Perdenin toplanmış yüksekliği az olduğu için bir çok uygulama alanında engel teşkil etmez.Çerçeve içlerinde en ve boydan 0,5cm küçük alınabilir.
Tavan için ölçülerde çerçevenin kenarlarından 10cm taşılarak, yükseklikte ise tavandan cam bitimine kadar ölçü alınması uygundur. Plise perde tavan camlarında çerçeve içlerine zıgıl gerdirme teli eşliğinde ölçüsü alınıp uygulanabilir.

MODELLERİ:

Standart Plise Perde:

Çift Plise Perde:

Krank Kollu veya Motorlu Plise Perde:

Özel Plise Perde:

Permisan Perde

Plise Perde Kumaşı:

Plise gölgelikler bir yandan seyrek dokunmuş kumaşların zarifliğini ve cazibesini bir araya getirirken bir yanda da bütçenizi zorlamaz. Çok katlı kumaşlardan yapılan perdelerden farklı olarak plise gölgeliklerde, içeri giren ve dışarı çıkan ışığı engellemek için tek katlı devamlı bir kumaş kullanılır.

Plise gölgelikler stor perdeye kıyasla daha fazla kesinlik ve dokuya sahip tek tabakadan oluşan, ancak yatay perde pervazı olmayan gölgelikler arayanlar için mükemmel bir çözümdür. Plise gölgeliklerin kumaşı ışık ve gizlilik kontrolünde size esneklik sağlar, akordeon katlar pencerenin üstünde çok az yer kaplar. Plise perdelerin benzersiz yapısı ve çok çeşitliliği aynı zamanda birçok kontrol seçeneği sunar. Aslında birçok plise perde üreticisi bu pencere örtülerini daha pahalı modellerde varolan kontrol opsiyonları ile üretmişlerdir.

Plise gölgeliklerde seyrek kumaşla dokunmuş perdelerin sunduğu enerji etkinliği özelliklerinin tümü olmasa da benzer bir görsel cazibeye sahiptirler ve aynı tür pencerelerin birçoğu için uygundurlar. Bu dayanıklı plise gölgelikler seyrek kumaştan dokunmuş perdelere güzel ve daha ekonomik bir alternatif oluşturmaktadır. Işık ve gizlilik kontrolü bakımından da yine birçok seçenek sunmaktadırlar.

Şeffaf ve yarı gizli plise perdelerin daha açık renk ve dokuları dışarıdan bazı özelliklerin görğnmesine izin verir. Ancak bu renk ve dokular, doğal ışık için ideal bir ortam oluştururlar ve bu plise perdelerin bir kısmı doğal dokumalar v dantel gibi daha yumuşak doku seçeneklerine de sahiptir.

Daha koyu renk ve desenler daima daha fazla ışığı engeller ve genelde odaya daha karanlık bir hava verirler. Plise gölgelikler de bundan farklı değildir ve ışığı engelleyecek ve odalarda karanlık bir etki yaratacak çeşitli dokuma ve renk seçeneklerine sahiptir. Bütçenizi zorlamdan birçok kumaş seçeneği arasından plise perde satın almanızı öneririz.

Kordonsuz Plise Gölgelikler: Kordonsuz kaldıraç sayesinde perdenizi kaldırdığınızda yerde oluşan dağınıklık ortadan kalkar. Kordonsuz olması sayesinde küçük çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız için de emniyetli bir ortam oluşturmuş olursunuz, böylece gevşek bir kordona takılma olasılığı ortadan kalkmış olur.

Şeffaf Plise Gölgelikler: Şeffaf Plise Gölgelikler ile bir yandan manzaranızın zevkini çıkarmaya devam ederken bir yandan da gün içinde gizliliğinizi koruyun. Gün içersinde evinizin dışında daha fazla ışık olduğundan, bu gölgelikler dışarıdakilerin gündüzleyin evin içini görmesini zorlaştırır. Böylece gizliliğinizi ve manzaranızı aynı anda korur.

Oda Karartma Kumaş Plise Gölgelikler: odaya giren ışığın miktarını azaltır. Hemen hemen tam bir gizlilik sağlarlar ve sabah erken saatte odaya giren ve uyumanızı engelleyen ışığın hemen hemen tümünü engellemeleri bakımından özellikle yatak odaları için uygundur.

Plise perdelerin çoğu oda karartıcı bir astar ile sunulmaktadır. Odanıza giren ışığı önemli derecede azaltmak istiyorsanız, mevcut kumaşlara ayrıca oda karartıcı astar ekletebilirsiniz.

Şeffaf plise gölgelikler, hem en fazla ışığın içeri girmesini sağlamak, hem de karşınızda bir apartman veya buna benzer görmeyi çok istemediğiz, pek de harika olmayan bir manzarayı kapamak için harika bir çözümdür. Şeffaf ve yarı şeffaf plise perdeler maksimum ışık kontrolü için bir perdede iki gölgelik halinde sunulmaktadır