METAL JALUZİ PERDE

Ev ve bürolar için çok tercih edilen bir güneşlik seçimi olan Jaluzi, ışık miktarı ve mahremiyet konularında büyük oranda kontrol edebilmeyi sağlamaktadır. Çok yönlü, ucuz ve kullanım kolaylığı sebebiyle Jaluziler pazarda bir numaralı kalıcı olarak bulunmaktadırlar

Jaluzi perde çevremizde hemen hemen her yerde görmeye alıştığımız perde uygulamalarıdır. Birçok yerde görmemizin nedeni ışık kontrolü ve örtülücülüğü bir arada kolaylıkla gerçekleştirebilmeleridir. Örnek olarak bir mekanı örtmek istediğimizde, tül ve kumaş perde kullanırız. Ancak jaluzi perde bu iki özelliği bir arada yerine getirebilirler. Pratik olmakla birlikte aynı zamanda dekoratif ve estetik bir üründür. Motorlu ve uzaktan kumandalı da üretilebilir.

Kumaşı: 16 mm, 25 mm, 50 mm genişliğinde bant seçenekleri bulunur. 16 mm bant genişliği özellikle kasa içi dediğimiz pencere doğraması üzerinde yada içinde kullanılmalıdır. 16 mm jaluzi perdeler çok geniş cephelerde tercih edilmemelidir. Tavan ve duvar uygulamaları için dirençleri zayıftır ve kısa sürede deforme olurlar. 25 mm bant genişliğinde olanlar rahatlıkla tavan, duvar kasa içi ve kasa üzeri uygulamalarda tercih edilebilir. 16 mm genişliğindeki jaluzi perdeler 25 mm jaluzi perdelere göre oldukça estetik ve zariftir ancak mukavemeti de doğru orantılı daha zayıftır. 25 mm jaluzi perdeler, büyük cephelerde üretim ölçü standartları doğrultusunda rahatlıkla kullanılabilir. 50 mm jaluzi perdeler daha çok geniş cephe ve pencerelerde tercih edilmelidir.

Permisan Perde

Permisan Perde

Permisan Perde

Jaluzi perdeler isteğe bağlı motor eklenerek, kumandalı veya buton kontrollü üretilebilir. Bir kumanda ile 20 ayrı perdeyi kontrol edebilirsiniz. Jaluzi perde motorlarının farklı iki seçeneği bulunur. Biri sadece jaluzi slaytlarına hareket kabiliyeti verir. Diğer modelde ise bantlar ile birlikte perdeyi aşağı ve yukarı doğru hareket ettirebilirsiniz. Motorlu jaluzi perde yaptırmaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken sıva altı kablo tesisatını unutmamanızdır. Motorlu jaluziler özellikle iki cam arası separatör uygulamalarında kullanışlıdır.

İki cam arası uygulamalar: İki cam arası jaluzi uygulamaları işyeri ve ofislere yönelik ara bölmeler için iyi bir seçenektir. İki cam arasına yerleştirilmiş jaluzi perde sayesinde temizlik ve perdelerin dış etkenlerden zarar görme olasılığı tamamen ortadan kalkar. İki cam arası uygulama, ısı cam arası jaluzi perde uygulamaları ile karıştırılmamalıdır. Isı cam arası jaluzi perde, dış cephelerde kullanılan jaluzi seçenekleri arasında yer alır. İki cam arası uygulamalar ise iç cephe uygulamaları için söz konusudur. İki cam arası jaluzi perdelerde motor tercihi ergonomiyi ve konforu artırır.

Telli (zigıl) uygulamalar: Jaluzi perde kenar kılavuzu bir diğer adı ile zeygıl uygulaması hareketli ve açılır kanatlarda tercih edilmelidir. Zeygıl sistemi jaluzi perdenin bant kenarlarına, kasa başlangıcından sonuna kadar açılan delikler ve bu delikler arasından geçen gerdirilmiş çelik telden oluşur. Kasa üzerine veya tavana uygulanmış jaluzi bu sayede pencere hareket ettirilirken camlara çarparak ses çıkarmaz ve deforme olmaz. Telli sistem, 25, 35 ve 50 mm bant genişliğindeki jaluzi perdelerde uygulanabilir isteğe bağlı bir özelliktir.

Permisan Perde

Jaluzi Perde Temizliği: İthal jaluzi perdelerde kullanılan bantlar antistatik olduklarından üzerlerine toz yapışmaz ve bu sayede kuru bir bez ile kolaylıkla temizlenebilir. Ancak bu temizlik sık aralıklarla yapılmalıdır ki kullanılan alanda bulunan nem ile toz birbiri ile karışmamalıdır. Elektrik süpürgenizde jaluzi perdelerinizin üzerinde biriken tozu alabilmeniz için iyi bir seçenektir. Çok büyük ölçülere sahip Jaluzi perdeleriniz yere serilerek su ile yıkanabilir. Ancak yıkama sonrasında Jaluzi perdenizin çok iyi kurulanmalıdır. Jaluzi perdelerde Üst kasa ve metal etek çıtası saç olduklarından dolayı oksitlenmelerine neden olabilirsiniz. Jaluzi perdenin Bantlar alüminyum olduğu için paslanma söz konusu değildir. Bulaşık makinenize sığabilecek parçaları ise çekinmeden yıkayabilirsiniz. Jaluzi perde yıkama sonrasında çok iyi durulama yapılmalıdır.Bu yıkama sonrasında jaluzi perdenizin kulanım ömrü uzar.