JAPON PERDE

Japon Perdeler dikey perdelere en modern alternatiftirler. Bu şık perdeler geniş pencelereler veya teras kapıları için idealdir. Japon perdeler ileri ve geri rahaçta kayarlar. Ayrıca japon perdeler açık plan alanlarda odayı ayırmak için de kullanılabilirler.

Japon perdeler evinize maksimum derecede ışık girmesini istediğinizde tam olarak açınca birbileri arkasına güzelce otururlar ve güneşi ve dışarıdan bakanları engellemek için kapadığınızda birbirleri üstüne geçerler. Dikey perdeler gibi japon perdeler de sola veya sağa yaslanabilmekte veya ortaya dağınık halde serpiştirilebilmektedir.

Kumaşı: Bizim Japon perde koleksiyonumuzda değişik desen, tarz ve renk seçenekleri yer almaktadır. Bunların arasında karartma, gölgeleme ve alev geciktirici özelliği olan özel kumaşlar da bulunmaktadır. Ayrıca şeffaf kumaşlar, süet ve geleneksel pastel renk ve desenlere sahip kumaşlar da mevcuttur. Karartma amaçlı kumaşlarımız iyi bir gece uykusu çekmenizi sağlayacak şekilde tasarlanmış olup özellikle yatak odaları için mükemmeldir. Diğer taraftan, şeffaf kumaşlarımız çok parlak olmadan maksimum gün ışığını içeri almanızı sağlar. Şık ve modern bir görüntü için oda ayrıcısı olarak da kullanabilirsiniz. Sade ama etkili bir kombinasyon ve uyum sağlamak amacı ile birçok tarz ve kumaş bir arada kullanılabilir. Odalarınız için odak noktası yaratmak için kontrast renkleri ve dekoratif amaçlı olarak birbiriyle uyumlu renkleri tercih edebilirsiniz.

Üretim:Japon perde panel ölçüleri genellikle 30,45 ve 60 cm olabilirAma müşteri isteğine görede panel ölçüsü yapılır..Her panel için aynı kumaşda kullanılabilir bunun yanı sıra her panele farklı renk ve desende kumaş uygulamakda mümkündüri.Japon perdeler evlerde veya teras kapıları gibi büyük cam alanlarda ayrı bölümler oluşturmak için oda ayırıcı olarak kullanımda ideal bir çözüm sunarlar.

Ölçü Alımı: Japon perde ölçüsü alırken en doğru tavan ölçüsüdür. Genellikle yere kadar cam olan yerlerde veya balkon kapılar için uygundur.Pencere genişliği fazla olan camlarda ölçü isteğe göre eşit kumaş panellere bölünebileceğinden panel için pencerenin sağı veya solunda panellerin toplanacağı bölümün olmasına dikkat edilmelidir. Panel boyları tavandan yere kadar yada mermer hizasına kadar, genişliği pencerelerin eninden en az 50-60cm kenarlara taşarak alınmalıdır.