Dikey Perde

Dilerseniz sağda,veya solda toplayabilirsiniz, arzuya göre ortadan ikiye sağa ve sola doğru açılım olduğu gibi ortaya doğru toplanabilme seçenekleri mevcuttur. Işıktan istediğiniz kadar yararlanabilir güneşi gerektiği kadar alır veya ışığa yön verirsiniz. PVC dikey perdenin kullanımı ve temizliği oldukça basittir.Genellikle umumi ve tozlu mekanlarda ,temizliği kolay olduğu için tercih edilir. Hastane, dersane,laboratuar, kamu ofis binalarında, askeri birliklerde, okullarda PVC dikey perde yaygın şekilde kullanılmaktadır. Perdenin dikey bantları, mekanda genişlik hissi uyandırır. Dikey perde, güneşi yönlendirebilen tek perdedir. Bantları toplanabilir ve kendi etrafında dönebilir. Kumaş dikey perdelerde oldukça fazla renk çeşidi ve kumaş modeli vardır. Pvc dikey perdeler kumaşlar kadar dekoratif durmasa da, tozlu ve umumi mekanlarda tercih edilebilir. Zaman içerisinde kullanılamayacak hale gelen dikey perde bantları yenisiyle değiştirilip, bozulan mekanizmalar tamir edilebilir. Böylece perde daha az maliyetle yenilenebilir. İstenildiğinde, firma logo ve amblemleri, manzara ve resimler de dijital baskıyla bantlara uygulanabilir. PVC bantlar istenilen ölçüde özel makinalarda kesilerek hazırlanır. PVC bantlar hazırlanan dikey perde mekanizması takılıp çalışır duruma getirilir. Tüm kontroller yapıldıktan sonra montaj için paketlenir ve teslim edilir. Perde olarak en kolay temizliği yapılabilen perde çeşididir.Pvc dikey perde bantlarını perde üzerinde deterjanlı bez ile silebilirsiniz. Daha detaylı bir temizlik için, bantları raydan çıkararak yıkama yapın.

PVC Dikey Perde Bant Modelleri

Permisan Perde Düz Dikey Perde
Permisan Perde Oluklu Dikey Perde
Permisan Perde Çizgili Dikey Perde
Permisan Perde Şeffaf Dikey Perde
Permisan Perde Ahşap Görünümlü Dikey Perde
Permisan Perde Delme işlemleri bittikten sonra ip ,kumaş ,alt ve üst ray birleştirilir.Ürün hazır

PVC Dikey Perde Mekanizma Sistemleri

Permisan Perde Manuel PVC Dikey Mekanizması,Zincir ve İp kumandalı
Permisan Perde Motorlu PVC Dikey Perde
Permisan Perde Motorlu Uzaktan Kumandalı PVC Dikey Perde
Permisan Perde Şeffaf Dikey Perde
Permisan Perde İpsiz ,tek zincirle kontrol edilebilen PVC dikey perde mekanizması

Permisan Perde

TÜL DİKEY PERDE

Tül Dikey Perde ile sizlere konforu ve rahatlı sunuyoruz.Tek bir ürün kullanarak; iki perde ücretinden sizleri kurtarıyoruz. Normal açıldığında tül olarak görev yapmakda, tam bir gizlilik yaratmak için ise tül üzerine monte edeceğimiz PVC veya Ahşap dikey bantları kullanıyoruz. Sağa ,sola toplanır,istenilen açıya göre ayarlanabilen bir sistem olarak geliştirildi.

Permisan Perde

KUMAŞ DİKEY PERDE

PVC bantlı dikey perdeye nazaran daha dekoratiftir. Oldukça fazla renk ve kumaş çeşidi vardır. Başta polyester kumaş, olmak üzere bazı kumaşlar bir - iki defa yıkanabilir. Bantların eteklerinde, bantları birbirine bağlayan zincirleri vardır. Bu zincirler perdeye dekoratif bir görünüm kazandırır.

Kumaş Dikey Perde Çeşitleri

Permisan Perde Polyester Kumaşa Dikey Perde
Permisan Perde Keten Kumaşa Dikey Perde
Permisan Perde Şantug Kumaşa Dikey Perde
Permisan Perde Jakarlı Kumaşa Dikey Perde
Permisan Perde Karatma Kumaşa ( Black - Out ) Dikey Perde
Permisan Perde Pamuklu Kumaşa Dikey Perde
Permisan Perde Screen Kumaşa Dikey Perde
Permisan Perde Svenson Tül kumaş dikey perde
Permisan Perde Novoscreen Kumaşa Dikey Perde
Permisan Perde Silverscreen Kumaşa Dikey Perde
Permisan Perde Film dikey perde
Permisan Perde Seffaf dikey perde

Permisan Perde

KİŞİYE ÖZEL DİKEY PERDE

Dikey perde (çubuk) bileşenleri, perdelerin bu tarzda popüler hale gelmesini sağlamıştır. Aynı zamanda farklı şekil ve özelliklere sahip çeşitleri mevcuttur. Bu sayede bu perdelerin esnek bir şekilde hareket ettirilebilmesi mümkün olmaktadır. Pencere dikey perdelerin popüler hale gelmesinin bir başka sebebi ise çok ucuz olmalarındandır.

Dikey perdeler çeşitli malzemelerden yapılır. Eski versiyonlarda genellikle alüminyum kullanılmaktaydı. Ancak bunlar biraz tehlike arzetmekteydi. Çünkü bunların tesisi sırasında veya yürürken veya yalnızca bunların arasından bakarken kaza ile bunlara sürtünüldüğünde deriyi kolayca kesme ihtimali vardır. Bu yüzden artık bugünlerde vinilden yapılan dikey perde daha revaçta. Ancak vinil büyük bir darbe aldığında kolayca bükülüp eğilebilir. Bu yüzden perde üreticileri en sonunda PVC malzemeden dikey perde yapma yöntemine başvurmuşlardır. Bu şekilde perdeler daha emniyetli hale gelmiştir ve daha dayanıklıdırlar.

Bunların dışında, bu dikey perdeler kumaştan da yapılabilmektedir. Genelde, bunlar, bakımı daha zahmetli olduğundan ofisten daha çok evlerde kullanılmaktadır. Bu tür perdede kullanılan bazı kumaş türleri polyester ve reflektif materyal ile kaplanmış olanlardır. Odaya giren ışığı etkili şekilde dağıtabilmesi açısından bu önemlidir. Bazıları ise ağır yüklü olabilir ve kullanıldığında ışığı engelleyebilir. Diğer taraftan, bazısı ışığı geçirecek şekilde hafif yapılır.

Dikey perdeler aynı zamanda oda içine ışığın girmesini kontrol etmek amacı ile etkin bir şekilde bükülebilmesi açısından eşit aralıklarla asılabilmektedir. Herhangi bir panjur çubuğunun yanlış hizalanmış olması halinde, elle yapılan birkaç düzeltme işlemi ile orjinal haline geri dönebilirler.

Bazı durumlarda bu, perdenin yanlarında çubuk veya değnek halinde de görülebilir. Bu değnek, saat yönünde veya saatin karşı yönünde bükülerek perdenin ışığı yaymak için açılıp kapanmasını sağlar. Gerçekte dikey perdeler tasarımları ile sadece kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile yapılmamıştır.

Permisan Perde

PVC DİKEY PERDE

PVC 89 mm genişliğinde bantlardan ölçüye özel imal edilir. Oluklu, düz ve kanallı modelleri bulunur. Beyaz, krem ve ara tonlarda renk seçenekleri ile bir çok desenli modellerde üretilir.

Permisan Perde

Dikey Perde PVC Bant Çeşitleri

Permisan Perde

PVC Dikey Perde Mekanizmaları

Permisan Perde Dikey Perde Arabası: Bu arabalar ve ortasındaki kancalı dişli, rayın içinde yürüyerek perdenin açılıp kapanmasını, ortadaki kancalar ise bantların kendi etrafında 180 derece dönmesini sağlar.
Permisan Perde Dikey Perde Paletleri: Dikey perde arabalarını birbirene bağlar.
Permisan Perde Dikey Perde Mili: Dikey perde arabalarının içinden geçerek, hem arabaların bir sırada dağılmadan durmasını, hem de bantların kendi eksini etrafında dönmesini sağlar.
Permisan Perde Dikey Perde Kızağı: Dikey perde arabalarının sonuna takılır. Kumanda ipleri bu kızağa bağlıdır. Kumanda ipleriyle birlikte perdenin açılmasını ve kapanmasını sağlar.
Permisan Perde Dikey Perde Kafa Takımı: Dikey perde rayının sağ ve soluna yerleştirilir. Kafa takımı, kumanda ipi ve zincirinin harekenlerini mekanizmaya aktarmakta yardımcı plastik aparatlardır.
Permisan Perde Dikey Perde Askısı: Kumaş ve sun screen kumaşlarda perdenin üst kısmında yer alır.
Permisan Perde Dikey Perde İpi: Dikey perde mekanizma ve araba takımının içinden geçerek, kızağına bağlanır. Perdenin açılıp kapanmasını sağlar.
Permisan Perde Dikey Perde Zinciri: Dikey perdenin mekanizmalı kafa bölümüne bağlanır. Perdenin bantlarının kendi ekseni etrafında dönmesini sağlar.
Permisan Perde Dikey Perde Zincir Kilidi: Zincirin iki ucunu birleştiren plastik aksamdır.

PVC Dikey Perde Montaj Detayı

Permisan Perde L: Slat genişliği
Permisan Perde Omin: İki slaytın birbiri üzerine binme mesafesi
Permisan Perde C: Kontrol mekanizma boşluğu
Permisan Perde R: Taşıyıcı sayısı
Permisan Perde D: İki taşıyıcı arasındaki boşluk.
Permisan Perde W: Perde Ölçüsü
Permisan Perde H: W-L-C
Permisan Perde Taşıyıcı Sayısı: R=P/(L- Omin)=W-C/( L- Omin)

Permisan Perde Çekme İpi Uzunluğu=2 x W + 2 x G

PVC Dikey Perde Çalıştırma Yöntemi

Bir dikey perdeyi çalıştırmanın iki yöntemi vardır; Standart yöntemde, kanatları yana eğmek için bir zincir ve kanadı açmak ve kapamak için de bir kordon yer almaktadır. Opsiyonel olarak kanatları yana eğmek ve çubukları açıp kapamak için bir çubuk operasyonu sunabiliriz. Bu yöntem, geniş çubuklar için önerilmemektedir. Bu sistemi seçmeden önce uygulamayı satış personelimizle görüşmenizi öneririz.

PVC Dikey Perde Ölçü Alımı

Permisan Perde Ölçümü yapılacak dikey perdenin kapatacağı bölgenin genişlik ve yüksekliğini öncelikle ölçülmeli.
Permisan Perde Dikey perdeler duvara veya tavana montajı yapılabilmektedir. Yükseklik ölçülerini alırken bu hususu dikkate edilmelidir. Yükseklik için genelde pencere denizlik mermerine kadar ölçü alınmaktadır.
Permisan Perde Eğer dikey perdenin pencere çerçevesinden daha fazla bir alanı kapatması isteniyorsa, kenarlardan 10'ar cm pay olacak şekilde fazla ölçüm alınır.
Permisan Perde Birden fazla yanyana pencere camını ayrı dikey perdelerle kapatmak isteniyorsa, dikey perdeler arasında 3 mm veya daha fazla aralık olacak şekilde ölçüm yapınız. Bu mesafenin az olması dikey perdelerin birbirlerine takılmasına, fazla olması ise ışığın içeriye girmesine neden olabilir.
Permisan Perde Açılabilir pencereler için dikey perdenin toplanmış halindeki yan kalınlığını hesaba katınız.
Permisan Perde Dikey perdelerde en düşük ebatlar: Genişlik 20 cm, Yükseklik 20 cm'dir.
Permisan Perde Dikey Perdelerde en büyük ebatlar: Genişlik 6 metre , Yükseklik 5,4 metredir.
Permisan Perde Dikey Perdelerde en düşük ölçü genişlik için 100 cm, yükseklik için 200 cm olarak kabul edilir.