GARDEN ÇATI PERDESİ

Çatı perdesi, kış bahçelerinin tavan ve yan çephelerinin perdelenmesinde,dekorasyonunda kullanılan perde sistemleridir. Bahçelerin kışın yağışlı havalarda yada güneşli havalarda gölgelik oluşturması için kullanılabilen ,son yıllarda, restorant, cafe, otel, konut ve villa, iş merkezi, fabrika bahçelerinin (ya da çatı katlarının) mevsimlere uygun şekilde dönüştürülebilmesini sağlayan mekanik sistemlere çatı perdesi denmektedir . Son dönemlerde sigara yasağının başlamasından dolayı cafe ve restoranların bahçelerinde sıkça uygulanmaktadır. Cam ve profillerden oluşturulan kış bahçelerinin dekoratif,estetik açıdan vazgeçilmesi ise çatı perde sistemidir. Çatı perdesi tavan veya yan cephelerin iç ve dış taraflarından uygulanabilmektedir.İçerdeki ısıyı ve ışığı daha çok engellemek için dışarıdan uygulanması daha uygundur. İstenilen geometrik şekillerde uygulamaları mevcut olup çeşitli çatı perdesi seçeneklerini müşterilerimize sunmaktayız.

GARDEN ÇATI PERDESİ KUMAŞI Kış bahçesinde kullanılacak perdenin seçiminde müşterinin tercihinin yanı sıra, estetik, filtreleme ve gölgeleme, uygulama alanının uygunluğuna göre hangi sistemin kullanılacağına karar verilir. Kış bahçelerinde genellikle Sunscreen (güneş kırıcı), silverscreen, novoscreen, svenson tül kumaş, hexcell screen, mermet screen, hunter douglas screen, phifer screen, bambu, hasır, ahşap stor, plise ve duette perde kullanılmaktadır.

GARDEN ÇATI PERDESİ ÜRETİM Kış bahçesinde kullanılacak perdenin seçiminde müşterinin tercihinin yanı sıra, estetik, filtreleme ve gölgeleme, uygulama alanının uygunluğuna göre hangi sistemin kullanılacağına karar verilir. Kış bahçelerinde genellikle Sunscreen (güneş kırıcı), bambu, hasır, ahşap stor, plise ve duette perde kullanılmaktadır. Kış bahçesi perdesi manuel kontrollü de üretilebilmesine rağmen genellikle motorlu ve kumandalı tercih edilmektedir. Müşteri isteğine göre kış bahçe sistemde değişik modeller ( Katlamalı Garden Sistem ve Düz Stor Perde Sistemi(yatayda normal stor perde gibi çalışır) gibi.) uygulanabilir.